Новини

Українські трудові мігранти в Польщі у першому кварталі передали додому понад 1 млрд доларів.

За перші три місяці 2021 року українські трудові мігранти передали з Польщі додому 4,1 млрд злотих (близько 1,1 млрд доларів), що на 27% більше, ніж у першому півріччі 2020 року.


«У географічній структурі й надалі домінував переказ коштів в Україну. Він склав 4,1 млрд злотих і становив 87% усіх коштів. Торік українці передали до своєї країни (за перший квартал – Ред.) 3 млрд злотих» - зазначили в НБП (Національний Банк Польщі).

Загалом іноземці передали з Польщі за кордон у першому півріччі цього року 5 млрд злотих, що на 1,3 млрд більше, ніж упродовж аналогічного періоду минулого року.
У НБП також повідомили, заробітки іноземців у Польщі в першому кварталі цього року у порівнянні з аналогічним торішнім періодом зросли на 27,5% і склали загалом 7,1 млрд злотих (близько 1,9 млрд доларів).

  • По-перше, великий вплив на збільшення суми грошових переказів українських трудових мігрантів має факт зростання мінімальної та середньої зарплати в Польщі, які кожного року збільшувалися на близько 10%.

  • По-друге, зацікавлення працевлаштуванням українців у Польщі протягом останнього року зростало, попри пандемію.

  • По-третє, польський уряд у березні минулого року автоматично продовжив громадянам України візи та дозволи на перебування і працевлаштування в Польщі.

Як відомо, у Польщі на сьогодні перебуває приблизно 1,5 млн українців. За останні пів року кількість громадян України, які сплачують внески до системи соціального страхування (ZUS) Польщі, зросла на 15% – до 603,5 тис.