Новини

Куди їдуть працювати українці: порівнюємо Польщу та Чехію. Частина перша

Чехія: країна-рекордсмен ЄС за рівнем безробіття та вільних вакансій. У чому плюси й мінуси працевлаштування українців у Чехії в порівнянні з Польщею?Попри пандемію коронавірусу, чимало європейських економік уже сьогодні потребують нових робочих рук. Рекрутингові агентства з чергових країн ЄС усе частіше шукають кандидатів на свої вакансії в Україні, а громадяни України їдуть на заробітки до найрізноманітніших країн Євросоюзу.У Чехії тривалий час спостерігалося рекордно низьке безробіття. У 2019 році, перед спалахом пандемії, воно стабільно було на рівні 2% і незначно збільшилося в пандемічний 2020 рік — до рівня 2,6%. У червні 2021 року безробіття в Чехії було найнижче в ЄС — 2,8%.

Чеська економіка інтенсивно зростає, і тому дефіцит кадрів стає дедалі помітнішим. Чехи шукають спеціалістів, соціальних працівників та медсестер. Бракує також бажаючих працювати на будівельних майданчиках та в автомобільній промисловості.

Дані чеського Статистичного управління показують, що кількість працевлаштованих у цій країні іноземців упродовж дев'яти років (2010–2019) зросла на 407 тисяч.

Наприкінці 2019 року в Чехії налічувалося понад 715 тисяч трудових мігрантів, найбільші групи складали громадяни Словаччини (32%) та України (23%, тобто 144 тисячі).

Зростає також мінімальна заробітна плата. У 2018 році працівники з найнижчою ставкою могли розраховувати на 480 євро щомісяця. Від 2019 року ця сума становила 527 євро, а в 2020 році вона зросла до 574 євро.
Сьогодні мінімальна заробітна платня, яку можуть отримати працівники в Чехії, становить майже 600 євро брутто.